среда, 27 апреля 2016 г.

Участь у Арт-тин – виставці«Люби і знай свій рідний край»

Роботи вихованців  ДНЗ №29 «Джерельце» було представлено  на міській Арт – тин  виставці «Люби і знай свій рідний край», яка була проведена в рамках «Педагогічної мозаїки» на базі НВК №4 з метою виховання національного-патріотичного  світогляду дітей дошкільного віку через пізнання народного мистецтва.
 «Моє багатство – рідна Україна» (колаж, змішана техніка)

Кулік Іра – старша група, вихователь Броваренко С.Г.





«Нічна казка» (живопис)
Дмитришина Поліна – старша група, керівник гуртка «Чарівний пензлик» Шевченко В.І.




«Мій рідний край – фазанів рай» (колаж з природного матеріалу)
Закутня Марина – старша група, керівник гуртка «Чарівний пензлик» Шевченко В.І.





Щиро бажаємо і вихованцям і педагогам благополуччя і нових звершень!

Вітаємо переможця конкурсу «Смачно, барвисто, корисно»

Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки України спільно з Національною екологічною благодійною організацією Зелений Хрест України (Green Cross Ukraine) підведено підсумки Національного етапу ІХ Міжнародного екологічного конкурсу валеологічної спрямованості „Смачно, корисно, барвисто» під гаслом „Наше здоров’я з садів, городів, ланів і лук” та обрано роботи переможців.
Переможцем, що посів  ІІІ місце Національного етапу ІХ Міжнародного екологічного конкурсу валеологічної спрямованості  «Смачно, корисно, барвисто»  у номінації «Підставка під тарілку»  став  МАКЄЄВ АРТЕМ, вихованець групи «Веселка».

Вітаємо переможця національного етапу конкурсу та його батьків Макєєву Інну Олексіївну та Макєєва Павла Васильовича бажаємо міцного здоров’я і натхнення для подальших перемог у творчих конкурсах.


понедельник, 25 апреля 2016 г.


28 КВІТНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ

                                                                                   




                                                 

                              28 квітня – Всесвітній день охорони праці
                        Девіз 2016 року – 
                             „Стрес на робочому місці: колективний виклик”


ЗВЕРНЕННЯ
Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2016 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні
до центральних та місцевих органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій


ШАНОВНІ КОЛЕГИ!
За ініціативи Міжнародної організації праці (МОП) з метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно 28 квітня, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Наша держава підтримала цю ініціативу і відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 № 685/2006 визначила 28 квітня як День охорони праці в Україні.
У 2016 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією МОП відзначатиметься під девізом „Стрес на робочому місці: колективний виклик”.
Одним з індикаторів розвитку суспільства є стан здоров’я населення, зокрема працюючого. За станом здоров’я окремої людини стоїть якість трудових ресурсів держави, продуктивність праці та обсяг валового внутрішнього продукту.
Психосоціальні ризики та стрес на робочому місці є одними з найскладніших питань у сфері охорони праці та здоров’я, актуальність яких загальновизнана для всіх країн, професій та працівників.
Стрес – фізична та емоційна реакція організму, яка виникає тоді, коли посадові обов’язки не відповідають здібностям, ресурсам і потребам працівника. Стрес на робочому місці не є виключно негативним явищем, проте надмірності (сильний, тривалий, регулярний) неприпустимі.
За офіційними даними EU-OSHA близько половини працівників у ЄС працюють в умовах стресу, а зростання кількості порушень, пов’язаних зі стресом на робочому місці, зумовлено поширенням гнучких і нестабільних форм зайнятості (72 % загальної кількості респондентів), надмірним навантаженням працівників (66 %), а також такими явищами, як моральне та фізичне насилля (59 %).
Результати досліджень, проведених в Європі та інших розвинених країнах, засвідчили, що стрес на робочому місці є причиною від 50 % до 60 % усіх втрачених робочих днів.
Питання психо-емоційного стану, у тому числі стресових ситуацій на виробництві стало предметом розгляду 34 Міжнародного конгресу з питань безпечної життєдіяльності та виробничої медицини, який проходив                27 - 30 жовтня 2015 року у м. Дюссельдорф (Німеччина).
У тривалій перспективі стрес на робочому місці може призвести до виникнення безсоння, емоційного занепокоєння, мігрені, хронічної втоми, депресії, алергії, захворювань опорно-рухового апарату, гіпертонії, виразкової хвороби шлунку, захворювань серцево-судинної системи, серцевого нападу, нещасного випадку та навіть самогубства.
Усі зазначені наслідки стресу на робочому місці негативно впливають на діловий імідж та конкурентоспроможність підприємства, а в грошовому еквіваленті призводять до значних фінансових втрат.
Протягом останніх років в Україні спостерігається тенденція до зниження виробничого травматизму. Так, за даними Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, у 2015 році порівняно з 2014 роком кількість нещасних випадків на виробництві зменшилась на 8,1 % (з 4999 до 4592), з них зі смертельним наслідком – на 6,3% (з 384 до 360). При цьому тривалий час зберігається ситуація, коли серед причин настання нещасних випадків друге місце посідають психофізіологічні причини (близько 23 % загальної кількості), до яких і належить стрес на робочому місці. Сьогодні українські працівники підпадають під дію стресу частіше через скорочення можливостей для отримання бажаної роботи, страх її втратити, суттєве зниження фінансової стабільності тощо.
У сучасних економічних, політичних і соціальних умовах, що склалися в Україні, важливо під час планування своєї господарської діяльноcті враховувати наслідки стресів, від яких страждають працівники, отриманих на робочому місці та за межами підприємства.
Захистити і зміцнити здоров’я, добробут і продуктивність як всього колективу, так і кожного окремого працівника неможливо без розуміння природи стресу і механізмів його впливу на людей та підприємство, а також без добре спланованої програми, яка пом’якшить його згубні наслідки і, що більш важливо, попередить їх.
Робоче місце одночасно є значним осередком психосоціальних ризиків і ідеальним місцем для їх усунення.
Вчасне розпізнання залежності стану працівника від стресу, який він отримав, може зберегти його життя або як мінімум здоров’я.
Стрес – це виклик не лише працівнику, але й усім, хто причетний до колективної праці. Управління стресом має стати основним пріоритетом як для роботодавців, так і для самих працівників.
Усвідомлюючи важливість порушеного питання, тривалу перспективу його вирішення, Організаційний комітет звертається до центральних і місцевих органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, керівників і працівників підприємств, установ та організацій із закликом звернути увагу на необхідність проведення конкретних профілактичних заходів, спрямованих на запобігання стресів та їх потенційним наслідкам на робочому місці.
Організаційний комітет звертається до представників засобів масової інформації з проханням забезпечити всебічне висвітлення заходів, що відбуватимуться в Україні в рамках Дня охорони праці.

Організаційний комітет


понедельник, 18 апреля 2016 г.

МІСЯЧНИК ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ
(10.03.2016 - 10.04.2016)
Згідно Плану роботи відділу освіти, з метою виховання у дітей культури поводження з вогнем, створення системи протипожежної профілактичної роботи в закладі з метою покращення роботи по формуванню у дітей навичок протипожежної безпеки в умовах сім’ї та ДНЗ, з 10.03.2016 р. по 10.04.2016р. в ДНЗ був проведений місячник пожежної безпеки «Вогонь ворог – вогонь друг».
Метою проведення місячника пожежної безпеки є:
    покращення якості навчально-виховної роботи з дітьми щодо питань особистої безпеки;
·         удосконалення теоретичних знань та практичних навичок вихователів щодо формування у дошкільників ціннісного ставлення до власного життя та здоров’я;
·         створення працівниками ДНЗ максимально безпечних умов перебування вихованців в оточуючому середовищі;
·         створення предметно-розвиваючого середовища (ігрових зон) з ОБЖД;
·         пропаганда навичок протипожежної безпеки серед дітей і батьків;
·         інтеграція суспільного та родинного виховання з проблем збереження здоров’я та безпеки життєдіяльності дитини з питань протипожежної безпеки.
Робота по проведенню місячника була спланована і проходила відповідно до вимог інструктивно-нормативних документів, рекомендацій і наказів, згідно затвердженому плану заходів:
·        Творчою групою було складено план заходів по підготовці та проведенню місячника, оформлено стенд нормативно-правових та інструктивно-методичних матеріалів з безпеки життєдіяльності.
·         Перевірено  стан пожежних щитів та пожежного обладнання.
·        Перевірено наявність інструкцій, з питань безпеки життєдіяльності і правил надання першої допомоги постраждалим від нещасних випадків.
·        Вихователями систематизовано методичні  матеріали та наочні посібники, оновлено атрибути для сюжетно – рольових ігор «Рятівна служба – 101», «Ми – пожежники».
·        17.03.2016р було проведено практичний тренінг з евакуації дітей на випадок виникнення пожежі.
·        Старшою медичною сестрою Савельєвою С.О. було підготовлено і проведено консультацію «Перша допомога при опіках».
·        Протягом місяця з працівниками проводились інформаційні години, на яких розглядались питання щодо створення в ДНЗ безпечного середовища для дітей.
·        Практичним психологом було надано поради «Як уникнути психічних розладів у дитини, що отримала травму в результаті пожежі».
·        В усіх вікових групах  було проведено консультації з протипожежної безпеки для батьків «Щоб не сталося біди», опитувальник «Хто і що створює безпеку для дітей в навколишньому середовищі», оформлено інформаційні куточки «Подбай про безпеку дитини» та підготовлені папки-пересувки «Правила поведінки під час пожежі».
·        Організація практичної  діяльності з дошкільниками в закладі проходила за планом освітньо - виховної роботи, в якій приймали участь вихователі, спеціалісти, діти. Організовані заходи з дошкільниками були цікаві, змістовні, відповідали темі і меті. В підготовці до них вихователі проявили творчість, ініціативність, використали різні форми та методи роботи, а саме:
-Читання і обговорення художніх творів:    Г.Ю.Рогінська «Пожежна машина», Т.Коломієць «Козенята і вогонь», Г.Бойко «Пожежа», Т.Кінько «Наш номер 101»,"Віршики - навчалочки для нашої Наталочки", вивчення загадок, прислів’ів.
-Розвага для дітей старшої групи «Її величність Електрика в гостях у дітей».
-Тематичні заняття з циклу «Обережно – вогонь» для дітей молодшого і середнього дошкільного віку.
- Спортивні змагання для дітей середньої групи «Абетка безпеки».
- Екскурсії до вогнегасника, до пожежної частини.
- Виставка сімейних робіт: «Знає хай дитина кожна – жартувать з вогнем неможна!
-Робота з розмальовками, виготовлення макетів пожежних машин.


На підставі аналізу проведених заходів  можна зробити висновок, що  діти старшого дошкільного віку  знають номер телефонів пожежної частини (101), швидкої допомоги (103), вміють користуватися ними у випадку необхідності. Свої дії діти всіх вікових груп закріплюють в дидактичних іграх та сюжетно-рольових іграх, всі ситуації супроводжуються розповіддю, показом, демонстрацією та поясненням вихователя про небезпеку та наслідками зневажливого поводження з ними. 































пятница, 15 апреля 2016 г.


ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ
МАНГУШЛУ ОКСАНУ ВАСИЛІВНУ
ТА БРОВАРЕНКО СВІТЛАНУ ГЕНАДІЇВНУ!

12 квітня 2016 року з 10-00 в приміщенні Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова відбувся  публічний захист конкурсних робіт переможців І етапу, підведення і офіційне оприлюднення підсумків конкурсу та нагородження переможців.
У рамках проекту ПРООН/ГЕФ «Інтеграція положень Конвенцій Ріо у національну політику України»Програмою розвитку ООН в Україні за підтримки Міністерства освіти і науки України, Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України та громадської організації «Всеукраїнська екологічна ліга» у грудні 2015 року був оголошений Всеукраїнський конкурс творчих робіт серед педагогів «Сталий розвиток – наш вибір». Головна мета конкурсу – акцентування уваги педагогічної спільноти України на стратегії сталого розвитку цивілізації. Організатори конкурсу сподівалися, що таке змагання стане професійною платформою для пошуку нових методів просвітницької роботи, обміну досвідом, створення банку навчальних програм.
 На розгляд Експертної ради конкурсу до 20 лютого 2016 року було подано 381 роботу з 24 областей України, в тому числі й матеріали педагогів ДНЗ №4,6,19,25,27,31,34, НВК №4 та методичного кабінету м.Добропілля. За результатами І (заочного) етапу були визначені учасники ІІ (очного) етапу конкурсу - 13 претендентів та були запрошені в м.Київ для захисту «Презентації досвіду».
Тож вітаємо завідувача ДНЗ №29 Мангушлу Оксану Василівну та вихователя Броваренко Світлану Генадіївну з перемогою у Всеукраїнському конкурсі «Сталий розвиток – наш вибір» та отримання сертифікату на сумму 3000 грн.


Ми пишаємося Вашими досягненнями та бажаємо подальшої творчості та наснаги!
(http://dobrgoroo.ucoz.ua)